Auto Serwis Szymecki - mechanika pojazdów, klimatyzacja, elektromechanika, diagnostyka
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto!

tel. 32 235 15 28

 Profesjonalna obsługa akumulatorów

Czy Twój akumulator jest przygotowany do pracy w zimę? Możesz to sprawdzić w Bosch Car Service. Jeśli będzie to konieczne, to wymienimy go na nowy i bezpiecznie zutylizujemy zużyty egzemplarz.

 • Test akumulatora
 • Montaż najwyższej jakości akumulatorów Bosch

 

Bezpłatny test akumulatora

Czy Twój akumulator jest w pełni sprawny? Większość kierowców nie interesuje się stanem swojego akumulatora, dopóki się on nie uszkodzi lub uruchomienie samochodu nie jest możliwe. Jeśli jednak regularnie kontrolujesz stan akumulatora w Bosch Car Service, to wymienimy go zawsze wtedy, gdy będzie to konieczne. Lepiej poświęcić chwilę na test i wymianę akumulatora na nowy, najwyższej jakości produkt Bosch, niż czekać godzinami na przyjazd pomocy drogowej w razie awarii.

 • Akumulator Bosch S4 (12 V, 60 Ah, 540 A)
 • Akumulator Bosch S6 (12 V, 95 Ah, 850 A)
 • Ładowarka akumulatora Bosch C3 (6 V, 1.2 Ah - 14 Ah and 12 V, 1.2 Ah - 120 Ah), odpowiednia do wszystkich standardowych technologii akumulatorów (kwasowo-ołowiowe, AGM, mokre i żelowe)

Utrudniona praca akumulatora zimą

Gdy temperatura spadnie znacznie poniżej zera, wiele samochodów nie daje się uruchomić. Przyczyną jest zwykle osłabiony akumulator, gdyż procesy elektrochemiczne zachodzą wolniej w niskiej temperaturze. Dodatkowo, olej w silniku stawia większy opór przy próbie rozruchu. Wszystko to stawia wysokie wyzwanie dla akumulatora i utrudnia uruchomienie silnika.

 Co więcej, nowoczesne samochody mają coraz więcej wyposażenia elektrycznego – od systemów Start/Stop aż po systemy komfortu. Dlatego akumulator w nowych samochodach wymaga obsługi przez specjalistów. Szczególnie w samochodach z systemem Start/Stop wymiana akumulatora może być wykonana tylko w warsztacie, gdyż wymaga zaprogramowania nowego akumulatora w sterowniku silnika.

Wspomaganie słabego akumulatora przy rozruchu

Gdy akumulator jest słaby, to można uruchomić samochód ze wsparciem drugiego, dobrze naładowanego akumulatora. Ale zanim podłączysz kable rozruchowe, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:.

Napięcie znamionowe obu akumulatorów musi być identyczne (np. 12 V). Nadwozia samochodów nie mogą się stykać. Po wyłączeniu całego wyposażenia elektrycznego w uruchamianym samochodzie, połącz czerwonym kablem rozruchowym biegun dodatni akumulatora rozładowanego z akumulatorem naładowanym. Następnie połącz czarnym kablem ujemny biegun naładowanego akumulatora do metalowej powierzchni w komorze silnika samochodu z rozładowanym akumulatorem. Ważne – nigdy nie podłączaj go do bieguna ujemnego rozładowanego akumulatora – ryzyko eksplozji! Po podłączeniu kabli uruchom samochód z rozładowanym akumulatorem.

 

 Nasza rada

 Jeśli chcesz zadbać o akumulator w swoim samochodzie, unikaj jego pełnego rozładowania. Wciskaj też pedał sprzęgła oraz wyłącz zbędne wyposażenie elektryczne przy rozruchu. Zalecamy demontaż akumulatora z pojazdu przed wyłączeniem go z użytkowania na długi okres, na przykład w okresie zimowym. Zdemontowany akumulator przechowuj w chłodnym, suchym miejscu. 

 

 

 Profesjonalna diagnostyka elektroniki

Jeśli w Twoim samochodzie szwankuje elektronika lub zaświeci się czerwona kontrolka błędy, to możesz polegać na naszych fachowcach, którzy szybko zlokalizują i rozwiążą problem.

 • Profesjonalne, systemowe rozwiązywanie problemów
 • Wykwalifikowany personel
 • Najlepsze wyposażenie diagnostyczne i warsztatowe

Wiemy, jak rozwiązywać problemy

Jeśli masz problem z elektroniką w swoim samochodzie, to możesz polegać na unikalnych umiejętnościach naszych ekspertów. Auto Serwis Szymecki czerpie wiedzę techniczną prosto od firmy Bosch, wiodącego na świecie producenta wyposażenia fabrycznego samochodów. Pracownicy przechodzą w centrum szkoleniowym Bosch zaawansowane szkolenia techniczne, dlatego są na bieżąco z diagnostyką i rozwiązywaniem problemów. Ekspercka wiedza sięga od systemów zarządzania pracą akumulatora, przez elektronicznie sterowane układy wtryskowe, aż po systemy asystenckie wspomagające jazdę.

Bezpieczeństwo dzięki współpracy układów elektronicznych

Wzrastająca ilość elektroniki i systemów pokładowych sprawia, że naprawa samochodu jest coraz bardziej skomplikowana. W związku z tym serwisowanie układów elektronicznych staje się bardziej skomplikowana niż wymiana żarówki czy też przepalonego bezpiecznika. Podzespoły elektroniczne nie tylko komunikują się ze sobą, ale i często nie mogą funkcjonować bez siebie. Dlatego awaria jednego czujnika może uniemożliwić pracę całego systemu. Fachowcy z Auto Serwis Szymecki są odpowiedni przygotowani do rozwiązywania takich problemów.

Nowe systemy elektroniczne to przyszłość motoryzacji

Współczesne samochody są wyposażane w coraz bardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa i komfortu. Innowacyjne technologie wymagają jednak dużo więcej energii od układu elektrycznego w samochodzie. Konwencjonalne układy o napięciu 12 V osiągają już swoje limity. Dostarczają one maksymalnie 3000 watów mocy, podczas gdy rozbudowany system elektryczny potrzebuje 800-1500 watów, a w szczytowych okresach – dwa razy tyle. Dlatego akumulator i alternator są bardzo obciążone. Jednym z proponowanym rozwiązań jest zastosowanie napięcia 48 V, zapewniającego do 12 kilowatów energii. Eksperci Auto Serwis Szymecki będą profesjonalnie przygotowani również do obsługi takich rozwiązań technicznych.

 

 Profesjonalna obsługa i naprawa systemów Start/Stop

Jeśli system Start/Stop w Twoim samochodzie odmawia posłuszeństwa, to nasi fachowcy szybko przywrócą go do pełni sprawności.

 • Profesjonalne, systemowe rozwiązywanie problemów
 • Części zamienne do systemów Start/Stop o jakości wyposażenia oryginalnego OEM
 • Najlepsze wyposażenie diagnostyczne i warsztatowe

Skorzystaj z wiedzy specjalistów od elektroniki

Jeśli masz problem z elektroniką w swoim samochodzie, to możesz polegać na unikalnych umiejętnościach naszych ekspertów. Auto Serwis Szymecki czerpie wiedzę techniczną prosto od firmy Bosch, wiodącego na świecie producenta systemów Start/Stop. Pracownicy Auto Serwis Szymecki przechodzą w centrum szkoleniowym Bosch zaawansowane szkolenia techniczne, dlatego są na bieżąco z systemami Start/Stop. Ekspercka wiedza umożliwia fachową diagnostykę i rozwiązywanie problemów.

Części zamienne do systemów Start/Stop o jakości wyposażenia oryginalnego OEM

Wzrastająca ilość elektroniki i systemów pokładowych sprawia, że zapotrzebowanie na energię elektryczną w samochodzie wzrasta. To duże wyzwanie dla akumulatora, który jest szczególnie obciążony w wymagających pracy cyklicznej systemach Start/Stop w nowoczesnych pojazdach. Aby zapewnić niezawodną pracę samochodu, nasi fachowcy wykorzystują liczne części zamienne i wyposażenie diagnostyczne od firmy Bosch.

Usprawnimy Twój samochód

Zasada działania system Start/Stop jest prosta i efektywna, jednak jego niesprawność może unieruchomić samochód. Jeśli wystąpi awaria, to zaprowadź samochód do Auto Serwis Szymecki, gdzie nasi specjaliści wykorzystają najnowsze wyposażenie warsztatowe do rozwiązania problemu. Naprawa zostanie wykonana profesjonalnie i tak szybko jak to możliwe – aby samochód wrócił na drogę i mógł korzystać nawet z 15% oszczędności paliwa dzięki działaniu systemu Start/Stop.

 Nasza rada

Samochody najnowszej generacji posiadają coraz więcej elektroniki i systemów elektrycznych. Zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrasta. Szczególnie dużo energii wykorzystywane jest przy funkcjonowaniu systemu Start/Stop. Nasza rada: jeśli samochód zawiera układy komfortu i system Start/Stop, to wykorzystaj najwyższej jakości akumulatory Bosch o wysokiej żywotności, pojemności elektrycznej i odporności na pracę cykliczną.