Auto Serwis Szymecki - mechanika pojazdów, klimatyzacja, elektromechanika, diagnostyka
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto!

tel. 32 235 15 28

Profesjonalna wymiana oleju wraz z filtrem

15 000 kilometrów to nieprzekraczalny przebieg, po którym powinien być sprawdzany stan oleju i filtra oleju w Twoim silniku, łącznie z wymianą – zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu. Auto Serwis Szymecki oferuje profesjonalną wymianę oleju i filtra, uwzględniając odnotowane czynności w książce serwisowej pojazdu i bezpieczną utylizację przepracowanego oleju.

 • Szybka, niezawodna i niedroga wymiana
 • Wykorzystanie wysokiej jakości oleju i nowego filtra oleju
 • Utylizacja przepracowanego oleju
 • Odnotowanie wymiany w książce serwisowej pojazdu

Wysoka jakość oleju

W trakcie zmiany oleju najlepiej stosować produkty marek odpowiednie dla danego typu silnika, aby uniknąć utraty gwarancji producenta pojazdu. Dlatego Bosch Serwis Szymecki wykorzystuje tylko oleje marek premium, spełniające specyfikacje i wymogi producentów silników.

Dla długowieczności silnika

Regularne zmiany oleju wraz z wymianą filtra zapewniają długi okres eksploatacji silnika i niezawodną eksploatację. Dlatego zawsze obserwuj stan licznika pojazdu i regularnie sprawdzaj stan oleju.

Profesjonalna wymiana oleju

Eksperci od systemów elektronicznych z Auto Serwis Szymecki zajmują się również zerowaniem stanu wskaźnika konieczności zmiany oleju. Jeśli jest to wymagane, czynność zostanie odnotowane w książce serwisowej, dzięki czemu zawsze będziesz wiedział kiedy powinna nastąpić następna zmiana oleju.

 Nasza porada

Przeciętnie olej wraz z filtrem powinien być wymieniany co 15 000 km przebiegu, aby zmniejszyć zużycie silnika do minimum. Dlatego warto jest regularnie sprawdzać poziom oleju i dolewać go w razie ubytków. Termin kolejnej zmiany oleju można sprawdzić za pośrednictwem komunikatu na desce rozdzielczej pojazdu lub w książce serwisowej. 

 

Diagnostyka silnika

Samochody stają się coraz bardziej zaawansowane technicznie, przez co ich serwisowanie stanowi coraz większe wyzwanie dla warsztatów. We współczesnych systemach sterowania pracą silnika proces wtrysku jest sterowany elektronicznie, co zapewnia odpowiednie osiągi silnika i niskie zużycie paliwa. Aby zapewnić prawidłowe działanie jednostki napędowej, specjaliści z Auto Serwis Szymecki sprawdzą Twój pojazd z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego i bogatej wiedzy technicznej.

 • Diagnostyka usterek z użyciem najnowocześniejszego wyposażenia diagnostycznego
 • Prawidłowe ustawienie sterowania jest gwarancją wysokich osiągów silnika
 • Serwisowanie wszystkich pojazdów i każdego rodzaju systemu zarządzania pracą silnika
 • Wysoko wykwalifikowany, regularnie szkolony personel

Nowoczesna diagnostyka

Aby obsługiwać coraz bardziej rozbudowane elektroniczne systemy w samochodach, Auto Serwis Szymecki wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Tylko najbardziej zaawansowane testery diagnostyczne z odpowiednim oprogramowaniem umożliwiają szybkie zlokalizowanie usterki i profesjonalną diagnozę.

Zawsze aktualny stan wiedzy dzięki szkoleniom

Nie tylko mechanicy Auto Serwis Szymecki posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności pozwalające na diagnostykę usterek. Również obsługa serwisu przechodzi regularne szkolenia techniczne, aby była zaznajomiona z aktualnym stanem wiedzy technicznej.

Dogłębna znajomość najnowszej techniki

Układy wtryskowe wykorzystywane w nowoczesnych silnikach Diesla są bardzo wrażliwe i podatne na problemy techniczne, jeśli nie są regularnie serwisowane. Eksperci z Auto Serwis Szymecki znają wszystkie systemy zarządzania pracą silnika, tak jak i wszystkie szczegóły nowoczesnych wysokociśnieniowych układów wtryskowych – od turbosprężarek aż po moduły zapłonu.

Najwyższa jakość usług

Współcześnie większość producentów samochodów na świecie wykorzystuje systemy zarządzania pracą silnika wyprodukowane przez firmę Bosch, zarówno w silnikach benzynowych jak i wysokoprężnych. Jeśli Twój samochód ma objawy niesprawności, to Auto Serwis Szymecki jest najodpowiedniejszym miejscem aby rozwiązać problem – czy to dzięki eksperckiej wiedzy, czy to z użyciem komputerowej diagnostyki.

Wiedza od Boscha

Sonda lambda opracowana przez Boscha w 1976 r. jest obecnie stosowana przez wszystkich europejskich producentów samochodów. Jest ona jednym z najważniejszych narzędzi służących do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń oraz zużycia paliwa. Jeśli układ wtryskowy lub wydechowy w Twoim samochodzie nie działa właściwie, to zalecamy wizytę w jednym z naszych serwisów. Zostaną w nim wykonane odpowiednie prace serwisowe lub naprawcze. Nasza wiedza ekspercka pochodzi prosto od Boscha. 

Nasza porada

 Prawidłowo pracująca sonda lambda może przyczynić się do obniżenia zużycia paliwa nawet o 15%. Sonda jest sercem systemu kontroli emisji spalin, zapewniającym spełnienie norm czystości spalin i właściwe funkcjonowanie katalizatora. Dlatego jest dobrym pomysłem aby nasz ekspert sprawdził sondę lambda co każde przejechane 30 000 km. 

 

Profesjonalna naprawa silników Diesla

Bosch to światowy lider w technice Diesla, zarówno w rozwoju jak i produkcji. Jeśli posiadasz samochód z silnikiem Diesla, to najlepiej, gdy trafi on w ręce ekspertów z Auto Serwis Szymecki, którzy zapewnią fachową obsługę i naprawę.

 • Rozsądne ceny napraw
 • Oryginalne części Bosch zgodne ze standardami OEM
 • Wykwalifikowani eksperci od Diesla i najnowocześniejsze wyposażenie warsztatowe

Systemy Diesla od Boscha

Czy wiesz że Bosch jest numerem 1 na świecie w technice Diesla? Silniki wysokoprężne są najczęściej nie tylko na równi z benzynowymi, ale i przewyższają je. Wykorzystanie innowacyjnych wtryskiwaczy common rail i wysokociśnieniowego wtrysku sprawia, ze silniki Diesla są cichsze i mocniejsze. Specjalistyczna wiedza, ogromne doświadczenie i odpowiednie wyposażenie testowe są jednak niezbędne do fachowej obsługi i napraw zaawansowanych silników Diesla. Wszystkim co potrzebne dysponują profesjonaliści z Auto Serwis Szymecki.

Profesjonalne wyposażenie warsztatowe

Układy Common Rail, turbodoładowane silniki, filtry cząstek stałych – nasz wykwalifikowany personel przechodzi regularnie szkolenia serwisowe i jest zawsze na bieżąco z aktualnym stanem techniki. Gwarantuje to pełną znajomość działania systemów i umiejętność wykorzystania najnowocześniejszego wyposażenia warsztatowego firmy Bosch. Dlatego możesz zawsze oczekiwać ekonomicznej, cichej i niskoemisyjnej pracy Twojego sinika Diesla – pod warunkiem że będziesz go serwisować w Auto Serwis Szymecki.

Bosch eXchange – wymiana części na regenerowane fabrycznie

Program wymiany części na regenerowane fabrycznie - Bosch eXchange (BX) - obejmuje większość najważniejszych komponentów Diesla do naprawy popularnych silników wysokoprężnych. Bosch eXchange obejmuje nie tylko części do najnowszych silników Common Rail, ale i do starszych, konwencjonalnych układów wtryskowych. Program wyróżniają rozsądne ceny, co jest atrakcyjną alternatywą dla nowej części. Przy czym części z programu Bosch eXchange spełniają takie same standardy jakościowe, jak nowe produkty. Korzyścią jest fakt, że Bosch oferuje na produkty BX taką samą gwarancję jak na nowe części.

Nasza rada

 Regularnie kontroluj stan swojego silnika Diesla. Serwisowanie obejmuje oczyszczenie systemu i wymianę filtra paliwa, co chroni przed osadzaniem się sadzy i blokowaniem się wtryskiwaczy. Korzyści to znacznie mniejsze zadymienie spalin, obniżenie hałasu, mniejsze zużycie paliwa, ułatwiony zimny rozruch silnika.

 

Profesjonalne serwisowanie samochodów hybrydowych i elektrycznych

Bosch od początku uczestniczy w rozwoju nowych komponentów dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, dlatego też dostarcza obecnie części na montaż fabryczny dla większości samochodów hybrydowych. Dlatego eksperci z Auto Serwis Szymecki bardzo dobrze znają zasady naprawy i obsługi takich pojazdów.

 • Znajomość kompletnych systemów
 • Wytrzymałe, oryginalne części Bosch
 • Wydajna technika diagnostyczna obsługująca najnowocześniejsze napędy

Ekspercka wiedza o pojazdach hybrydowych

Serwisowanie dwunapędowych pojazdów hybrydowych jest dużo bardziej skomplikowane niż pojazdów konwencjonalnych. Co więcej, bezpieczna praca z układami elektrycznymi, przy dużych natężeniach prądu i napięciach, wymaga wiedzy eksperckiej i odpowiednich uprawnień. Dlatego nasi eksperci wykorzystują najnowocześniejsze systemy diagnostyczne i dane techniczne. Przeszli oni również specjalistyczne szkolenia serwisowe, które zapewniają bezpieczeństwo zarówno im jak i innym osobom.

Przyszłość transport jest czysta ekologicznie

Technika hybrydowa, które oszczędza paliwo i umożliwia redukcję emisji CO2 aż o 35%, jest ważnym krokiem na drodze do samochodu w pełni elektrycznego. Bosch zawsze odgrywał wiodącą rolę w rozwoju napędów elektrycznych – od pojedynczych produktów aż do kompletnych systemów. Eksperci z Auto Serwis Szymecki korzystają bezpośrednio z tej bogatej wiedzy.

Gwarantowana jakość Bosch

Auto Serwis Szymecki może zaoferować nie tylko usługi wykwalifikowanego personelu, ale i szeroką paletę wysokiej jakości produktów Bosch. Posiadamy dostęp do komponentów niezbędnych do serwisowania, kontroli i napraw pojazdów elektrycznych i hybrydowych – od silników elektrycznych po baterie i specjalne ładowarki. Korzyści to atrakcyjna relacja koszt/efekt i wysoka jakość.