Auto Serwis Szymecki - mechanika pojazdów, klimatyzacja, elektromechanika, diagnostyka
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto!

tel. 32 235 15 28

 Profesjonalna obsługa klimatyzacji

 

Fachowcy z Auto Serwis Szymecki wykonają serwisowanie klimatyzacji oraz ogrzewania w Twoim samochodzie, tak by w jego wnętrzu były zapewnione komfortowe warunki - bez pyłków i nieprzyjemnych zapachów.

Opróżnienie systemu, uzupełnienie czynnika chłodniczego i oleju do smarowania sprężarki

 • Test szczelności
 • Test ciśnienia i działania systemu
 • Wymiana filtra kabinowego

Dla zapewnienia komfortowych warunków podróży

Klimatyzacja stała się standardowym wyposażeniem we współczesnych samochodach. Wymaga ona regularnej konserwacji dla zapewnienia dużej żywotności. Jeśli klimatyzacja nie jest oczyszczana, to mogą się w niej rozwijać bakterie i grzyby, powodując powstanie nieprzyjemnego zapachu. Należy też uzupełniać występujące ubytki czynnika chłodniczego. Co więcej, osuszacz powinien być wymieniony najpóźniej po dwóch latach użytkowania. Fachowcy z Auto Serwis Szymecki przeprowadzają profesjonalne serwisowanie klimatyzacji wraz z jednoczesną kontrolą nagrzewnicy. Dzięki temu temperatura w samochodzie jest zawsze odpowiednia, bez względu na to, czy na zewnątrz jest mroźna zima, czy upalne lato.

Regularna obsługa jest niezbędna

Samochody wyposażone w klimatyzację powinny co najmniej raz w roku odwiedzać specjalistyczny warsztat. I to nie tylko dlatego, że w normalnych warunkach system traci rocznie do 8% czynnika chłodniczego. Należy również sprawdzić stan istotnej, zużywającej się części systemu - osuszacza. Jest on odpowiedzialny za wchłanianie wilgoci z czynnika chłodniczego i zmniejszenie zużycia sprężarki. Podobnie jak filtr oleju silnikowego ma on ograniczoną żywotność. Najlepszym okresem dla serwisowania klimatyzacji jest wczesna wiosna - zanim zrobi się zbyt gorąco i pyłki zaczną negatywnie wpływać na alergików.

Ważne jest utrzymanie czystości

Zapachy klimatyzacji są powodowane przez bakterie i grzyby. Wyłączanie systemu pięć minut przed końcem podróży pomaga zatrzymać ich rozwój, ponieważ powietrze nie jest wtedy zasysane, co praktycznie uniemożliwia pozostawanie w układzie wilgoci. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzone przez nasz serwis czyszczenia klimatyzacji dla dokładnego wyeliminowania wszelkich bakterii i brudu. Dzięki temu nie wystąpią nieprzyjemne zapachy, a powietrze będzie dokładnie oczyszczone z pyłków – co jest istotne dla alergików.

 Nasza rada

Zalecamy używanie klimatyzacji przez cały rok. Najlepiej jest co miesiąc uruchomić układ na co najmniej 10 minut dla zapewnienia smarowania uszczelek, co pozwala zapobiec wyciekom. Regularna praca układu uniemożliwia powstawanie nieprzyjemnych zapachów tworzących się wskutek zalegania wilgoci w filtrze lub nagromadzenia bakterii.

Montaż klimatyzacji lub dodatkowego ogrzewania

Zimno w stopy w zimę, duszne wnętrze w upały – możesz tego uniknąć, jeśli zamontujesz w swoim samochodzie klimatyzację lub dodatkowe ogrzewanie w Auto Serwis Szymecki.

 • Komfort jazdy i większe bezpieczeństwo
 • Specjalne wyposażenie do montażu klimatyzacji i ogrzewania
 • Kompletne układy od renomowanych producentów

Idealne przygotowanie na wszystkie pory roku

Dodatkowe ogrzewanie i klimatyzacja nie są wyposażeniem standardowym we wszystkich samochodach. Jeśli chciałbyś korzystać z komfortu, jakie one przynoszą, Auto Serwis Szymecki może je zamontować w Twoim samochodzie. Zwiększy to również późniejszą wartość odsprzedażową Twojego auta. Nasi fachowcy są w stanie zamontować dodatkowe układy w samochodzie kompaktowym, sedanie, a także w limuzynie. Pomoże im w tym specjalistyczne wyposażenie warsztatowe. Oferujemy szereg niedrogich zestawów doposażających oraz wyposażenia renomowanych firm.

Odpowiednia temperatura od chwili rozpoczęcia podróży

Jesień i zima to nie pory roku nielubiane nie tylko przez pieszych, ale i kierowców, którzy muszą zmagać się z trudnymi warunkami pogodowymi: pokryte lodem szyby, kiepska widoczność, niskie temperatury o poranku. Dzięki dodatkowemu ogrzewaniu możesz poczuć się komfortowo – szyby będą wolne od lodu, a podróż bezpieczniejsza. Warto używać dodatkowego ogrzewania gdy temperatura spadnie poniżej 10 stopni, w okresie między wrześniem a majem. W pozostałej części roku system może chronić wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się w gorące dni.

Korzyści:

 • Wnętrze samochodu jest ciepłe już wtedy, gdy do niego wsiadasz
 • Silnik jest mniej obciążony i pracuje oszczędniej
 • Widoczność jest dobra, nie trzeba zdrapywać lodu z szyb

Odczuj komfort dzięki poprawie klimatu

Jest wiele przyczyn, dla których warto zamontować w samochodzie klimatyzację – a główne to komfort i bezpieczeństwo. W lecie możesz podróżować w idealnej temperaturze pomiędzy 23-27 stopni Celsjusza, przy wilgotności względnej 35-65%. Stałe doprowadzanie świeżego powietrza również poprawia bezpieczeństwo podróży, gdyż przyczynia się do poprawy koncentracji i chroni szyby przez zaparowaniem. Dodatkowo, filtr kabinowy zastosowany w klimatyzacji oczyszcza powietrze z nieprzyjemnych zapachów, kurzu i pyłków. Dzięki działaniu klimatyzacji docierasz do celu w szczycie formy i bez śladu potu – niezależnie od pogody na dworze.

Korzyści:

 • Powietrze jest oczyszczone z pyłków i nieprzyjemnych zapachów
 • Optymalne warunki temperaturowe we wnętrzu
 • Nadmuch świeżego powietrza poprawia koncentrację na drodze