Auto Serwis Szymecki  - mechanika pojazdów, klimatyzacja, elektromechanika, diagnostyka
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto!

tel. 32 235 15 28

Obsługa i naprawa układów hamulcowych

Niezawodne działanie hamulców jest istotne dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego warto regularnie serwisować hamulce i poddawać je kontroli. Każdy samochód posiada bowiem liczne części podlegające zużyciu, których stan należy monitorować. Dzięki obsłudze w Auto Serwis Szymecki możesz być pewnym działania hamulców. W trakcie obsługi zostanie sprawdzony stan części zużywających się takich jak: klocki, tarcze i płyn hamulcowy. W razie potrzeby zostaną one fachowo wymienione.

  • Atrakcyjne ceny serwisowania z montażem oryginalnych tarcz, klocków i płynu hamulcowego firmy Bosch
  • Kompletna oferta części w jakości wyposażenia na pierwszy montaż
  • Najnowocześniejsze wyposażenie warsztatowe do diagnostyki i napraw

Niedostrzegalne zużycie samochodu

Każdy samochód posiada liczne części zużywające się. Znajdują się one zarówno w komorze silnika i podwoziu, jak i we wnętrzu pojazdu. Zużycie dotyka przede wszystkim podzespołów, które w wyniku codziennego użytkowania wykazują stopniowo objawy zużycia. Tarcze hamulcowe ścierają się, układ wydechowy rdzewieje, a olej przekładniowy starzeje się. Zużycie nie zawsze jest dostrzegalne na pierwszy rzut oka, stąd stan techniczny samochodu powinien być regularnie kontrolowany. W innym wypadku konieczne jest wykonanie drogich napraw lub następują nagłe awarie, które mogą zagrozić nawet innym uczestnikom ruchu drogowego.

 Nasza porada

 

Zauważyłeś, że droga hamowania Twojego samochodu wydłużyła się? Może to oznaczać, że płyn hamulcowy jest eksploatowany nadmiernie długo i powinien być natychmiast wymieniony. Kontrola i wymiana płynu hamulcowego to jedna z najważniejszych czynności obsługowych w samochodzie. Płyn hamulcowy chłonie wodę, która przy osiągnięciu udziału ponad 3% może przy wysokim nagrzaniu doprowadzić do powstania korków parowych. Wówczas hamulce zagotują się i nie będą mogły wytworzyć pożądanej siły hamowania. W najgorszym wypadku doprowadzi to do całkowitego zaniku hamowania. Nasza porada: dla własnego bezpieczeństwa wymień płyn hamulcowy co 2 lata.

 Diagnoza i naprawa układów bezpieczeństwa jazdy (ABS/ASR, ESP®) u profesjonalistów

 

Bosch jest zaliczany do wiodących producentów i konstruktorów elektrycznych układów samochodowych. Wiedza i umiejętności pracowników Auto Serwis Szymecki przynosi bezpośrednie korzyści – nasi eksperci przeprowadzają fachowe naprawy elektronicznych systemów.

  • Diagnoza wszystkich systemów w każdym modelu samochodu
  • Części zamienne o jakości wyposażenia oryginalnego
  • Najnowocześniejsze wyposażenie warsztatowe do diagnostyki

Fachowe naprawy systemów bezpieczeństwa

Fachowcy w Auto Serwis Szymecki wiedzą wszystko na temat systemów bezpieczeństwa jazdy. Posiadają oni specjalistyczną wiedzę warsztatową, jak i najnowocześniejsze wyposażenie warsztatowe. Tym samym są oni w pełni przygotowani do serwisowania i napraw układów ABS, ASR i ESP® w Twoim samochodzie.

Stały wzrost bezpieczeństwa

Bosch od zawsze gra istotną rolę w rozwoju systemów bezpieczeństwa jazdy. Pierwsze działania na rzecz bezpieczeństwa miały miejsce jeszcze dużo przed opracowaniem systemu kontroli trakcji ESP® w 1995 r. To jedna z wielu przyczyn, dla której producenci samochodów stosują w swoich pojazdach produkty i układy firmy Bosch. Bosch produkuje nie tylko kompletne systemy bezpieczeństwa, ale i podzespoły mechaniczne układów hamulcowych. Dzięki temu Auto Serwis Szymecki ma dostęp do wszystkich części układu hamulcowego w jakości wyposażenia oryginalnego. Posiadamy też stały dostęp do informacji technicznych niezbędnych do serwisowania nowych systemów. Pozwala to na profesjonalne rozwiązywanie problemów i szybkie wykrywanie źródeł usterek.

ABS, ASR, ESP® i wszystkie inne systemy bezpieczeństwa w Twoim samochodzie

Poniżej krótkie przedstawienie systemów bezpieczeństwa jazdy.

Electronic Stability Program (ESP®)

Elektroniczny układ stabilizujący tor jazdy samochodu ESP chroni samochód przed wypadnięciem z toru jazdy chociażby podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością. System działa poprzez wyhamowywanie poszczególnych kół lub poprzez ingerencję w sterowanie silnikiem.

System kontroli trakcji (TCS)

System TCS reguluje moment napędowy silnika tak, aby uchronić koła przez buksowaniem podczas ruszania lub przyspieszania. Zapewnia to stabilność toru jazdy i możliwość kierowania pojazdem – ślizgające się koła uniemożliwiałyby kontrolowane skręcanie samochodem.

Antilock braking system (ABS)

System chroniący koła przez zablokowaniem się podczas hamowania ABS w razie potrzeby zmniejsza siłę hamowania poszczególnych kół. Dzięki temu prowadzący pojazd ma możliwość kierowania nim i ominięcia przeszkody. Gdyby koła zablokowały się, to samochód nie reagowałby na ruchy kierownicą.